Otevřít menu
Doprava dnes
-

Výpravní budova v Karviné se brzy dočká rekonstrukce!

Správa železnic vybrala zhotovitele rekonstrukce další významné výpravní budovy v Moravskoslezském kraji. Rozsáhlou obnovu objektu ve stanici Karviná hlavní nádraží zrealizuje firma TOMI – REMONT za 30,7 milionu korun.

7:13 / 18. listopadu 2022
Výpravní budova v Karviné se brzy dočká rekonstrukce!i

Foto: Výpravní budova v Karviné se dočká rekonstrukce! (zdroj: wikipedie).

Práce na rekonstrukci výpravní budovy odstartují ke konci letošního listopadu a potrvají jeden rok. Stavba bude navržena ke spolufinancování EU z Nástroje pro oživení a odolnost (RRF) v rámci Národního plánu obnovy. Předmětem projektu je rekonstrukce centrální a severní části výpravní budovy. 

V severní části dojde k ubourání 2. patra, přízemí pak bude částečně otevřeno směrem k přestupnímu autobusovému terminálu. V těchto prostorech budou zřízena stání pro kola a dobíjecí stojany pro elektroauta. 

Provoz pokladen bude pro cestující zachován

V centrálním prostoru výpravní budovy dojde především k rekonstrukci veřejných toalet a ke zpřístupnění ochozu pomocí vřetenovitého schodiště a výtahu. Na ochozu bude provedena příprava pro jeho komerční využití, současně vznikne prostor pro gastronomický provoz.

Během stavebních prací bude ve výpravní budově pro cestující po celou dobu zachován provoz pokladen a komerčních prostor bez omezení. Po dobu výstavby pouze dojde k uzavření veřejných toalet v odbavovací hale, k dispozici bude náhradní WC v mobilních buňkách.

 

Autor: Filip Červinka (zdroj: Správa železnic).

Výpravní budova v Karviné se brzy dočká rekonstrukce! Foto: Výpravní budova v Karviné se dočká rekonstrukce! (zdroj: wikipedie)..
zpět na články

inzerce

nahoru