Otevřít menu
Doprava dnes
-

Výstavba železnice na pražské letiště omezí provoz. Výluka začne mezi Masarykovým nádražím a Dejvicemi

Od neděle 12. března 2023 platí výluka mezi stanicemi Praha Masarykovo nádraží a Praha-Dejvice. Správa železnic oznámila, že provoz mezi těmito stanicemi bude omezen kvůli pokračující modernizaci týkající se nádraží Praha-Bubny a úseku vedoucí k nově budované zastávce Praha-Výstaviště. Omezení by podle plánů mělo skončit v příštím roce.

14:09 / 13. března 2023
Výstavba železnice na pražské letiště omezí provoz. Výluka začne mezi Masarykovým nádražím a Dejvicemii

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: SŽ.

Vlaky na Kladno budou od neděle začínat ve stanici Praha-Dejvice

Vlaky na Kladno budou od neděle začínat ve stanici Praha-Dejvice, ve které budou spoje opačného směru také končit. Důvodem jsou práce na modernizaci trati z Bubnů k holešovickému výstavišti. Cestující mohou po dobu výluky mezi Masarykovým nádražím a Hradčanskou využít městskou hromadnou dopravu, ve které budou uznávány železniční jízdenky. Podrobnější informace jsou zveřejněny na internetových stránkách dopravců.

"Stavbaři se v tuto chvíli zaměřují především na zemní práce, odstranění železničního svršku a spodku nebo kácení dřevin. Pro zachování provozu ve směru z Masarykova nádraží do Kralup nad Vltavou bude zřízena provizorní kolej. V souvislosti s tím probíhá i nezbytná úprava trakčního vedení a zabezpečovacího zařízení. V obvodu stanice dále dochází k odstranění nepotřebných budov pro výstavbu nové moderní výpravní budovy," prozradila Správa železnic. Modernizace úseku Praha-Bubny – Praha-Výstaviště je součástí projektu nového železničního spojení na Letiště Václava Havla Praha. V rámci toho již Správa železnic rekonstruuje železniční stanici Kladno a přilehlou trať do Ostrovce. Příprava dalších úseků mezitím pokračuje. Ještě letos by měla být vyhlášena veřejná zakázka na rekonstrukci trati mezi pražskou Ruzyní a Kladnem a také na modernizaci Masarykova nádraží, kde by se stavební práce měly rozběhnout v tomto roce.

Všechny vlaky ČD budou v úseku odřeknuty. Náhradní autobusová doprava není zavedena, cestující použijí pro přesun mezi stanicemi Praha Masarykovo nádraží / Praha hl.n. – Praha-Bubny – Praha-Dejvice prostředky MHD:

Praha-Dejvice – Praha Masarykovo nádraží / Praha hlavní nádraží a zpět

  • tramvaj: linka č. 26 ze zastávky Hradčanská do zastávky Masarykovo nádraží / Hlavní nádraží (doba jízdy cca 14 /16 minut)
  • metro: linka A ze stanice Hradčanská do stanice Můstek, přestup na linku B do stanice Náměstí republiky (doba jízdy, včetně přestupů mezi linkou A a B je cca 14 minut)
  • metro: linka A ze stanice Hradčanská do stanice Muzeum, přestup na linku C do stanice Hlavní nádraží (doba jízdy, včetně přestupů mezi linkou A a C je cca 12 minut.)

Praha-Dejvice – Praha-Bubny a zpět

  • tramvaj: linka č. 1 nebo linka č. 25 ze stanice Hradčanská do stanice Vltavská a opačně (doba jízdy cca 9 minut).

Praha Masarykovo nádraží / Praha hl. n. – Praha-Bubny a zpět
Z (do) Prahy Masarykova nádraží:

  •  tramvaj: linka č. 14 ze stanice Masarykovo nádraží do stanice Vltavská (doba jízdy cca 6 minut.)
  • metro: linka B ze stanice Náměstí republiky do stanice Florenc, přestup na linku C do stanice Vltavská (doba jízdy, včetně přestupů mezi linkou B a C je cca 9 minut).

Z (do) Prahy hlavního nádraží:

  •  metro: linka C ze stanice Hlavní nádraží do stanice Vltavská (doba jízdy cca 4 minuty).

V nočních hodinách bude zaveden dodatečný pár vlaků v úseku Praha hl.n. – Hostivice a zpět. Vlak Os 11031 bude odjíždět ve 23:27 z Hostivice, pojede po trase tzv. Pražského Semmeringu a ve 23:59 přijede na pražské hlavní nádraží. Tento vlak bude navazovat na vlak Os 9805 z Rakovníka, který bude končit ve stanici Praha-Dejvice. V opačném směru pojede z Prahy hl.n. v 0:24 vlak Os 11034 do Hostivice, kde bude přestup na vlak Os 9850, který pojede v úseku Praha-Dejvice – Kladno-Ostrovec.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: Správa železnic a ČD)

Výstavba železnice na pražské letiště omezí provoz. Výluka začne mezi Masarykovým nádražím a Dejvicemi Foto: Ilustrační foto. Zdroj: SŽ..
zpět na články

inzerce

nahoru