Otevřít menu
Doprava dnes
-

Výzkumný ústav železniční loni navýšil zisk na 346,4 milionu Kč, stouply i tržby

Společnost Výzkumný ústav železniční (VUZ), dceřiná firma Českých drah, v loňském roce navýšila svůj zisk před zdaněním na 346,4 milionu korun, což je meziročně čtvrtinu více. O dalších skoro 19 procent stouply i tržby společnosti, a to na 692,3 milionu korun. VUZ o tom dnes informoval v tiskové zprávě.

15:02 / 10. května 2022
Výzkumný ústav železniční loni navýšil zisk na 346,4 milionu Kč, stouply i tržbyi

Foto: cdvuz.cz

Loňský hospodářský výsledek a rostoucí výnosy podle společnosti příznivě ovlivnila hlavně změna obchodní politiky firmy v roce 2019, kdy se VUZ rozhodla zaměřit na produkty s vysokou přidanou hodnotou. Podnik si pochvaluje zvýšenou flexibilitu a produktivitu práce uvnitř společnosti. K vyšším výnosům pak přispěla také zvýšená poptávka po všech poskytovaných produktech kvůli dřívějšímu zpoždění projektů, které bylo způsobeno pandemií a s ní spojenými opatřeními.

Šéf VUZ Martin Bělčík proto pro letošní rok očekává další expanzi. "Naší vizí je být mezinárodní společností s ambicí prosadit se nejenom ve středoevropském regionu a nejenom na železnici. Jsme přesvědčeni, že každá krize je příležitostí a každá příležitost může být současně hrozbou. A také, že problémy existují proto, abychom je překonávali," řekl Bělčík.

VUZ se specializuje na poskytování odborných služeb a komplexních řešení při posuzování, certifikace a zkušebnictví železničních vozidel, železničních systémů a drážní dopravy. Zákazníky firmy jsou zejména výrobci kolejových vozidel a komponentů pro železniční systémy a drážní dopravu, vlastníci železniční infrastruktury, provozovatelé dráhy i drážní dopravy, státní orgány a instituce. Ústav využívá ke své činnosti zkušební centrum ve Velimi.

Publikoval: Jakub Cimburek (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru