Otevřít menu
Doprava dnes
-

Walmart začne doručovat své zásilky pomocí dronů!

Americká společnost Walmart začne zasílat objednávky v šesti amerických státech pomocí bezpilotních letounů. Balíček do ruky tak do konce roku mohou dostat zhruba čtyři miliony amerických domácností. Walmart o tom informoval na svém webu, kde můžete získat podrobnější informace. Zhlédnout můžete i video o zásilkové službě budoucnosti!

18:00 / 26. května 2022
Walmart začne doručovat své zásilky pomocí dronů! i

Foto: Walmart Inc.

Bezpilotní letoun doručí zásilku do 30 minut

Servis by měl být dostupný na 34 místech ve státech Arizona, Arkansas, Florida, Texas, Utah a Virginie. Walmart předpokládá, že touto cestou bude doručovat více než milion objednávek ročně.

Zákazníci si budou moci objednávat desítky tisíc položek - od léků přes pleny až po hotdogy od 08:00 do 20:00. Za poplatek 3,99 dolaru (92 Kč) jim je bezpilotní letoun doručí do 30 minut. Podmínkou je, že zboží nesmí vážit více než deset liber (4,5 kilogramu).

Walmart pro doručování použije zařízení a technologie ze start-upu DroneUp, do kterého dříve investoval. V každém zúčastněném obchodě bude umístěno centrum pro doručování drony složené z týmu pilotů DroneUp, certifikovaných k provozu americkým Úřadem pro civilní letectví (FAA).

Maloobchodní gigant oznámil partnerství s DroneUp, stejně jako s podniky Flytrex a Zipline už v roce 2020. Vzniklo několik projektů, ale jejich rozsah byl až dosud poměrně omezený.

Výrazným zrychlením svého úsilí se Walmart snaží získat pozici lídra na trhu doručování drony, což je sektor, o který jeví zájem i další velké americké společnosti, včetně Amazonu, Alphabetu a specialisty na přepravu zboží UPS, napsala agentura AFP. Walmart přitom hodlá těžit ze své konkurenční výhody. Přibližně 90 procent Američanů bydlí do deseti mil (16 km) od jedné z jeho 4700 poboček, které v USA má.

Walmart je americká značka a řetězec maloobchodních prodejen obchodní spoelčnosti Wal-Mart Storec, Inc. Založena byla v roce 1962 Samem Waltonem, akciovou společností se stala v roce 1969 a v roce 1972 bylo zahájeno obchovodávní s jejími akciemi. Walmart se tak stává jako jeden z prvních doručovatelů svých produktů pomocí bezpilotních dronů a je otázkou, kdy tento trend dorazí i do ČR.

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru