Otevřít menu
Doprava dnes
-

WSJ: Boeing kvůli problémům v továrně přerušil výrobu letounů Air Force One

Americký výrobce letadel Boeing na začátku letošního roku kvůli problémům v továrně pozastavil výrobu letounů Air Force One určených pro americké prezidenty. Informoval o tom list The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na obeznámené zdroje.

10:13 / 6. dubna 2022
 WSJ: Boeing kvůli problémům v továrně přerušil výrobu letounů Air Force Onei

Foto: Boeing

Přerušení souviselo s pokusem umístit jedno z vyvíjených letadel na zvedáky. Váha na některých z nich ale překročila limit, což vyvolalo obavy z poškození letadla, napsal WSJ. Boeing a Pentagon podle něj jednají o harmonogramu dodávek nových letounů.

Loni Boeing informoval, že v závodě v texaském městě San Antonio byly v jednom z letadel Air Force One nalezeny dvě prázdné lahve od tequily. Podle médií je přitom ve všech továrnách Boeingu alkohol zakázán.

Bývalý prezident Donald Trump amerického výrobce kritizoval za vysoké ceny těchto upravených letadel 747-8. Společnost v roce 2018, tedy právě za Trumpova mandátu, získala zakázku v hodnotě 3,9 miliardy dolarů (87,2 miliardy Kč) na výrobu dvou letadel, která mají sloužit jako letouny Air Force One.

Boeing se potýká také s výrobními vadami letounu 787 Dreamliner. Dodávky těchto letadel firma zastavila loni v květnu, kvůli problémům ve výrobě už předtím stály pět měsíců.

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru