Otevřít menu
Doprava dnes
-

Z nového cvičného kluzáku se těší studenti letecké školy v Moravské Třebové

Gymnázium a Letecká střední odborná škola v Moravské Třebové na Svitavsku má nový, konstrukčně upravený cvičný kluzák. Letadlo bude studentům sloužit jako učební pomůcka, uvedl kraj v tiskové zprávě. Hejtmanství bezmotorový letoun pořídilo za 800.000 korun.

20:16 / 5. června 2022
Z nového cvičného kluzáku se těší studenti letecké školy v Moravské Třebovéi

Foto: Zdroj fotky: fcb Gymnázium a Letecká střední odborná škola Moravská Třebová.

Kluzák L13 je stroj s životností 5900 letových hodin. „Letecká škola bez vlastního letadla jakoby nebyla. Studenti sice mohou využívat na letišti ve Starém Městě kluzáky leteckého klubu, ale chtěli jsme, aby byla škola po této stránce nezávislejší a ještě více atraktivní,“ řekl hejtman Martin Netolický (3PK/CSSD).

Letecké lyceum funguje při místním gymnáziu od září 2019. Od třetího ročníku se studenti rozhodují, zda se zaměří na leteckou dopravu nebo na údržbu a konstrukci letadel. Absolvovat mohou i pilotní výcvik. „V současné době obor letectví na škole, která je svým zaměřením z celorepublikového pohledu naprosto unikátní, studuje 60 žáků a v příštím školním roce bude přijata již čtvrtá třída. Odvážná myšlenka otevřít v Moravské Třebové letecký obor se nyní ukazuje jako správná cesta,“ řekl radní pro školství Josef Kozel (3PK).

Škola spolupracuje leteckými odborníky. Na výuce se podílí aerokluby, Letecký ústav VUT Brno nebo firma EEA Tech, která se zabývá opravami a údržbou letadel. Na letišti ve Starém Městě u Moravské Třebové sídlí i centrum reprezentace ČR v letecké akrobacii. Trenéři mohou mezi studenty nalézt mladé talenty a podpořit je v kariéře. Mohou také absolvovat plachtařský nebo parašutistický kurz.

 

Publikoval: Petr Dejnožka (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru