Otevřít menu
Doprava dnes
-

Začala architektonická soutěž na nádraží v Nymburce

Správa železnic vyhlásila architektonickou soutěž nymburského nádraží. Železničáři se snaží nalézt optimální řešení pro rekonstrukci stávající budovy, novostavbu nového objektu nádraží a úpravu přednádraží ve vazbě na okolní prostory i navazující dopravní a železniční infrastrukturu.

9:32 / 8. listopadu 2022
Začala architektonická soutěž na nádraží v Nymburcei

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: AFRY CZ.

Požadované řešení nádraží má umožnit zachování stávající nádražní budovy

Požadované řešení nádraží má umožnit zachování stávající nádražní budovy, která bude nově sloužit pro potřeby Správy železnic. Předpokládá se rekonstrukce její hlavní třípodlažní části, stávající jednopodlažní přístavky mohou být v návrhu odstraněny. Součástí zadání je také výstavba nové nádražní budovy. Ta má zajistit kvalitní prostředí pro cestující i zaměstnance dopravců. Nový objekt bude disponovat veřejnými i neveřejnými prostory, hygienickým zázemím a komerčními jednotkami určenými k pronájmu.

Součástí soutěže je také ideová část na umístění staničního podchodu na nástupiště a ztvárnění přednádražích prostor ve vazbě na okolní objekty. Soutěž je dvoufázová, lhůta pro odevzdání návrhů je stanovena do 13. února 2023.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: Správa železnic)

 

zpět na články

inzerce

nahoru