Otevřít menu
Doprava dnes
-

Začala stavba obchvatu Čebína na Brněnsku, hotová bude v roce 2023

Slavnostním zahájením dnes začala stavba obchvatu Čebína na Brněnsku. Její začátek o půl roku zbrzdilo řízení u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Nová silnice má odvést tranzitní dopravu mimo centrum obce. Dokončena má být příští rok, stát bude 434 milionů bez DPH. Krajský úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

7:52 / 3. května 2022
Začala stavba obchvatu Čebína na Brněnsku, hotová bude v roce 2023

"Stavební firma v těchto dnech zahájila realizaci stavby skrývkou ornice, aby mohl začít archeologický průzkum V rámci přeložky silnice II/385 se vybuduje nová okružní křižovatka a čtyři mosty, přičemž ve dvou případech to bude přes Čebínský a Sentický potok. Součástí stavby budou i dvě protihlukové stěny v celkové délce 1,5 kilometru," uvedl ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák.

Obchvat, který povede jižně od Čebína a bude měřit přes čtyři kilometry, umožní odklonit intenzivní dopravu z obce. Silnice druhé třídy spojuje Brno s Tišnovem a za ním se dále větví do tří směrů. Tato doprava zatěžuje všechny obce na trase včetně Kuřimi a Hradčan. Cena stavby je 434 milionů bez DPH a kraji se na ni podařilo získat evropskou dotaci. Kvůli ní ale musí být stavba dokončena do konce příštího roku.

"Věřím tomu, že prvopočáteční zdržení doženeme a lidé nejen v Čebíně, ale i v přilehlých obcích stavbu obchvatu ocení. Vzhledem k evropským dotacím musíme držet termín ukončení stavby, tedy první auta se po novém obchvatu projedou na konci roku 2023," uvedl jihomoravský radní pro dopravu Jiří Crha (ODS).

Publikoval: Mgr. Petr Dejnožka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru