Otevřít menu
Doprava dnes
-

Záchranka v Uherském Hradišti obdržela nové terénní auto!

Nový speciální vůz IVECO Daily, primárně určený pro zásah u mimořádných událostí jako jsou nehody autobusů či živelní katastrofy, převzali v pátek 17. prosince záchranáři v Uherském Hradišti. 

21:27 / 18. prosince 2021
Záchranka v Uherském Hradišti obdržela nové terénní auto!i

Foto: Město Uherské Hradiště

Po záchrance ve Zlíně a Kroměříži, je uherskohradišťská záchranná služba již třetí ve Zlínském kraji, která podobný speciálně vybavený vůz vlastní. Automobil má v základní výbavě například vlastní zdroj elektrické energie, osvětlení či stan, který je možno i vytápět a Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje (ZZS ZK) stál více než 4,7 milionu korun. 

Pohon 4x4 zajišťuje vozu stabilitu i v těžko přístupném terénu. Bezpečná brodivost automobilu je celých 60 centimetrů. Podvozek upraveného IVECO Daily pro ZZS ZK se ve stejném provedení vyrábí také pro armádní účely. Automobil disponuje také navijákem. „Vozidla IVECO Daily ve vlastnictví ZZS ZK letos týden vypomáhala na Jižní Moravě, konkrétně v Moravské Nové Vsi, po řádění ničivého tornáda,“ uvedl jeden z příkladů nasazení automobilu do akce vedoucí dopravy ZZS ZK Martin Konečný. Podle jeho slov může být IVECO Daily díky značnému množství zdravotnického materiálu, kterým vozidlo disponuje, nasazeno i plánovaně při pořádání velkých kulturních či sportovních akcí.

Nový vůz pomůže k vyšší efektivitě práce záchranářů


Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje je jednou za základních složek Integrovaného záchranného systému. Poskytuje odbornou přednemocniční péče v život ohrožujících stavech a při onemocněních. 

Vedoucí lékař Zdravotnické záchranné služby ZK oblasti Uherské Hradiště je také členem Krizového štábu ORP Uherské Hradiště. „V poslední době jsem byl jak u předání nové techniky hasičům, tak také dnes u oficiálního převzetí nového terénního vozu záchrankou v Uherském Hradišti. Vždycky říkám jedno – kéž nenastávají situace, při kterých je nutné tuto techniku využít. Na druhé straně vnímám jako vysoce potřebné, když je takto vyspělá technika k dispozici. O extrémní vytíženosti záchranářů, zejména v poslední době, nemůže být pochyb a má-li speciální technika přispět ještě vyšší efektivitě jejich práce, pak je to jedině dobře,“ zhodnotil předání nového vozu záchranářům starosta města a předseda Krizového štábu ORP Uherské Hradiště Stanislav Blaha.

 

Autor: Bc. Filip Červinka (TZ Uherské Hradiště) 

Záchranka v Uherském Hradišti obdržela nové terénní auto! Foto: Město Uherské Hradiště. Záchranka v Uherském Hradišti obdržela nové terénní auto! Foto: Město Uherské Hradiště. Záchranka v Uherském Hradišti obdržela nové terénní auto! Foto: Město Uherské Hradiště. Záchranka v Uherském Hradišti obdržela nové terénní auto! Foto: Město Uherské Hradiště.
zpět na články

inzerce

nahoru