Otevřít menu
Doprava dnes
-

Začíná druhá etapa tramvajové trati v okolí Hradčanské, potrvá do půlky května

Oprava tramvajové trati v pražské ulici Milady Horákové mezi křižovatkou Špejchar a Prašným mostem dnes vstupuje do druhé fáze. Brzo ráno bude obnoven provoz tramvají ve směru od Vozovny Střešovice na Letnou, z centra budou ale Hradčanskou dál objíždět přes Pražský hrad.

7:27 / 9. května 2022
 Začíná druhá etapa tramvajové trati v okolí Hradčanské, potrvá do půlky květnai

Foto: David Zima

Po objízdných trasách v obou směrech budou jezdit tramvaje stejně jako minulý týden i směrem na Malostranskou. Linky číslo 1, 2, 8, 18, 20, 25, 26 i noční spoje 91, 96 a 97 se do běžného provozu vrátí za týden. Podrobné informace o omezení dopravy najdou cestující na webu pražského dopravního podniku.

První fáze opravy začala v pátek 29. dubna večer, od té doby v opravovaném úseku nejezdily žádné tramvaje. Nyní se obnoví směr na Letnou. Většina linek Hradčanskou bude dál objíždět přes Pražský hrad, linka číslo 20 končí už na Špejcharu. Přes den jezdí mezi Divokou Šárkou a Petřinami přes Dejvickou tramvajová linka 32, náhradní autobusová doprava zavedena není.

Dopravní podnik během dvou týdnů na frekventované tramvajové trati od Špejcharu na Prašný most vymění dožívající oblouky a nejopotřebovanější části kolejových konstrukcí. V pondělí 16. května po půlnoci se tramvaje mají vrátit na své původní trasy. Rekonstrukce tratí letos dopravní podnik podřizuje blížící se rekonstrukci Barrandovského mostu, která začne o nadcházejícím víkendu.

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru