Otevřít menu
Doprava dnes
-

Zájem o cyklobusy v Kladském pomezí stoupá! Vyjedou 28. května

Cyklobusy v oblasti Kladského pomezí u hranic s Polskem na severu Královéhradeckého kraje vyjedou v sobotu 28. května. Budou v provozu do konce září o víkendech a o státních svátcích. V průběhu letních prázdnin budou vybrané linky jezdit Kladským pomezím denně.

7:28 / 14. května 2022
Zájem o cyklobusy v Kladském pomezí stoupá! Vyjedou 28. květnai

Foto: Cyklisté si Kladské pomezí zamilovali! Zdroj: kladskepomezi.cz.

Autobusy umožňující cyklistům přepravu jízdních kol vyjíždějí v kraji na sezonu také v Krkonoších, Orlických horách a v Českém ráji. Informace o jejich provozu provozovatelé zatím nezveřejnili. „Klasické cyklobusy s vlekem pro přepravu až 38 kol budou vypraveny na čtyřech pravidelných linkách,“ uvedla Markéta Tomanová ze společnosti Kladské pomezí.

Dvě tyto linky vedou do Orlických hor, první z Jaroměře, přes Českou Skalici, Nové Město nad Metují do Deštného v Orlických horách a druhá jezdí z Náchoda, opět přes Nové Město nad Metují. V plánu je také přeshraniční linka na trase Náchod – Kudowa-Zdrój – Karlów.

Cyklobusy v Kladském pomezí loni přepravily téměř 10 tisíc kol 


Do Krkonoš budou v této turistické sezoně cyklobusy jezdit po nové trase z Náchoda, přes Hronov, Červený Kostelec, Trutnov a Pec pod Sněžkou až na Pomezní Boudy. „Tato změna potěší především cykloturisty, kteří mají namířeno do Jestřebích hor,“ uvedla Tomanová.

Cyklisté mohou v oblasti využívat také víkendovou turistickou autobusovou linku z Úpice do Odolova pro přepravu maximálně šesti kol a pravidelné vlakové spoje, jejichž kapacita je omezena na zhruba šest až deset kol. 

Loni cyklobusy v Kladském pomezí přepravily téměř 10.000 kol, což bylo zhruba o deset procent více než v předchozí sezoně.

Kladské pomezí je obecně prospěšná společnost, kterou založil Svaz cestovního ruchu Kladské pomezí sdružující více než 40 měst, obcí a soukromých subjektů. Kladské pomezí je také oficiální název turistické oblasti v severovýchodních Čechách při hranici s Polskem, která zaujímá rozlohu bývalého okresu Náchod a částečně zasahuje do okresu Trutnov v oblasti Jestřebích hor.

 

Publikoval: Bc. Filip Červinka (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru