Otevřít menu
Doprava dnes
-

Zákaz nastupování předními dveřmi do vozů MHD v Praze bude zrušen!

Do tramvají a autobusů pražské MHD budou moci cestující od pondělí 21. února opět nastupovat předními dveřmi a využívat první řady sedadel. Informovala o tom mluvčí Dopravního podniku hl. m. Prahy  Aneta Řehková. 

10:02 / 19. února 2022
Zákaz nastupování předními dveřmi do vozů MHD v Praze bude zrušen!i

Foto: Ilustrační foto (Deník/Monika Dorňáková).

Omezení platilo od 17. ledna ve snaze ochránit řidiče před rizikem nákazy covidem -19. Povinnost nosit respirátor nebo nanoroušku zůstane zachována. Od dalšího víkendu DPP posílí provoz metra.

Zákaz nastupování předními dveřmi a využívání předních sedaček platil v pražské MHD i při předchozích vlnách epidemie covidu-19. Podnik se opatření rozhodl zrušit s ohledem na ústup pandemie covidu-19, díky rozvolňování mimořádných opatření a po konzultaci s pražskými hygieniky. Cestující nadále budou muset ve všech prostorech MHD nosit respirátor nebo nanoroušku a zachováno zůstane automatické otevírání všech dveří, aby lidé nemuseli sahat na tlačítka.

Spoje pražské MHD nyní jezdí s delšími intervaly podle poloprázdninových jízdních řádů, což rovněž zůstane ve všedních dnech zachováno. Město nicméně posílí víkendový provoz metra, který se od soboty 26. února vrátí k běžným intervalům. Kompletní obnovení plného provozu město předpokládá 21. března, dodala mluvčí pro ČTK.

 

Publikoval: Bc. Filip Červinka (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru