Otevřít menu
Doprava dnes
-

Zákaz vjezdu tranzitních vozidel v Praze 5 a 6 se aktualizuje! Kdy se tak stane?

Od roku 2022 by mohl v rezidenčních oblastech městských částí Praha 5 a 6 platit zákaz tranzitní nákladní dopravy nad 12 tun! 

19:11 / 25. prosince 2021
Zákaz vjezdu tranzitních vozidel v Praze 5 a 6 se aktualizuje! Kdy se tak stane?i

Foto: Ilustrační foto (ČTK)

Žádost o dopravní omezení nyní Technická správa komunikací (TSK) podala k projednání silničnímu správnímu úřadu. Návrh omezení připravili zástupci hlavního města, Prahy 6, TSK a Policie ČR. „Doháníme to, co mělo být hotové už před lety. Konečně se aktualizuje zákaz vjezdu tranzitních vozidel nad 12 tun do rezidenčních čtvrtí, které může těžká doprava bez problémů objet už díky dokončeným částem Pražského okruhu, prozradil primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě), který má na starost dopravu v metropoli. „Pokud v rámci projednání proběhne vše bez komplikací, mohlo by k vyznačení dojít v první polovině roku 2022,“ dodala mluvčí TSK Barbora Lišková.

Důležitou informací nejen pro řidiče je ta, že úplný zákaz vjezdu nákladních automobilů nad 12 tun už platí nebo je navržený pro části Městského okruhu a v oblastech Prahy 1, 2 a 5. Omezení nákladní tranzitní dopravy by mělo nově platit například na Evropské třídě a v Karlovarské a Plzeňské ulici. 

Kamiony nad 12 tun by měly pro průjezd městem využívat Pražský okruh


Dopravní omezení pro tranzitní vozidla by se mělo dotknout i dopravy ve Strahovském tunelu, na Rozvadovské spojce a řidiči nákladních automobilů, kteří přes město projíždí, s omezením budou muset počítat i při příjezdu ze severu Prahy přes Cínoveckou ulici do Liberecké ulice a dále do tunelů na Městském okruhu. Kamiony nad 12 tun by v budoucnu měly pro průjezd městem využívat Pražský okruh.

Místostarosta Prahy 6 Jiří Lála ČTK už dříve sdělil, že cílem šesté městské části je příprava komplexního řešení, které odkloní nákladní dopravu mimo Prahu 6 a zároveň bude vymahatelné. Podle Lály Praha 6 v současnosti trpí nedokončením Pražského okruhu, který by odvedl tranzitní nákladní dopravu mimo střed šesté městské části. V Praze 6 hustě obytnými částmi městské části projíždějí denně vysoké počty kamionů, upozorňovalo vedení radnice opakovaně.

 

Autor: Bc. Filip Červinka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru