Otevřít menu
Doprava dnes
-

Zaměstnanci pražského dopravního podniku budou mít nové stejnokroje

Pražský dopravní podnik (DPP) vypsal designovou soutěž na podobu nových stejnokrojů pro svoje zaměstnance. O tom informovala mluvčí podniku Aneta Řehková. Vítěze chce DPP vybrat do konce roku, nové uniformy pak bude od příštího podzimu po dobu jednoho roku testovat. Zakázku na kompletní obměnu stejnokrojů pak podnik plánuje zadat v roce 2025.

17:00 / 23. března 2022
 Zaměstnanci pražského dopravního podniku budou mít nové stejnokrojei

Foto: Petr Hejna

Zaměstnanci si po téměř 30 letech zaslouží nové elegantní stejnokroje

Ředitel DPP Petr Witowski uvedl, že podoba současných stejnokrojů podniku pochází z roku 1995. "Ve vedení DPP jsme přesvědčeni, že si naši zaměstnanci po téměř 30 letech zaslouží nové elegantní stejnokroje z funkčních, moderních materiálů, které se budou příjemně nosit a budou mít požadované vlastnosti odpovídající 21. století," uvedl ředitel DPP.

Základní výbavu dámského i pánského stejnokroje zaměstnance DPP tvoří patnáct položek, kompletní uniforma pak čítá celkem 47 částí. Zájemci o účast v soutěži mohou do 7. června podniku poslat svoje návrhy, jejich vyhodnocení DPP předpokládá do konce června. Prvních devět účastníků získá finanční odměnu ve výši od 50.000 do 110.000 korun.

Jeden či více návrhů poté na základě rozhodnutí poroty postoupí do druhého kola a jejich autoři ušijí vzorové uniformy, ze kterých porota do konce roku vybere vítěze. Všem autorům, kteří uniformy dodají, za to bude náležet odměna ve výši 250.000 korun. V porotě kromě zástupců podniku zasedne také kostýmní výtvarník Theodor Pištěk a oděvní a textilní designér Josef Ťapťuch.

Na základě vítězného návrhu nechá podnik vyrobit 50 vzorových kusů, které bude od podzimu příštího roku po dobu jednoho roku testovat v provozu. Na základě zkušeností z praxe autor uniformy finálně upraví. Za to mu bude náležet dalších 250.000 korun. "Na základě finální střihové a technické specifikace DPP následně připraví veřejnou zakázku na nákup nových uniforem pro své zaměstnance. Předpoklad jejího vyhlášení je během roku 2025," dodala Řehková.

Vlastníkem DPP je hlavní město. Podnik zaměstnával k letošnímu 1. lednu 10.965 zaměstnanců. Z nich největší skupinu tvoří řidiči tramvají a autobusů a strojvedoucí metra, kterých bylo 4282. Podnik zajišťuje 143 autobusových a jednu trolejbusovou linku, 26 denních a devět nočních tramvajových linek a tři linky metra.

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru