Otevřít menu
Doprava dnes
-

Zkušební centrum VUZ Velim otevře na začátku září své brány veřejnosti

Výzkumný Ústav Železniční si letos připomíná 60 let ode dne, kdy byl do provozu uveden Velký zkušební okruh v Cerhenicích v rámci Zkušebního centra VUZ Velim. Od té doby došlo nejenom k rozšíření infrastruktury, ale železnice prodělala vývoj od páry k elektřině a postupně otevírá novou éru digitalizace.

10:11 / 20. června 2023
Zkušební centrum VUZ Velim otevře na začátku září své brány veřejnosti

Společnost VUZ pro tento rok – nejenom jako ohlédnutí za vlastní historií, ale také jako výhled do budoucnosti – přichystala celou sérii akcí, které jsou zaměřeny na zákazníky a odborníky, ale také na širší veřejnost a zejména mládež, včetně dětí ze základních škol z obcí sousedícími s areálem ZC VUZ Velim.

V návaznosti na připomenutí zahájení provozu otevře Výzkumný Ústav Železniční ve dnech 1. a 2. září 2023 brány Zkušebního centra VUZ Velim veřejnosti.

Kromě komentovaných prohlídek areálu a prezentací na téma testování železničních vozidel a jejich komponent bude pro všechny návštěvníky zajištěna komentovaná projížďka po Velkém zkušebním okruhu v rámci ZC VUZ Velim.

Vzhledem k omezené kapacitě bude vstup možný pouze proti povinné rezervaci formou zakoupení jízdenky v konkrétním časovém intervalu. Rezervace časového okna a prodej jízdenek se spustí 20. července 2023. S ohledem na bezpečnost v rámci ZC VUZ Velim bude návštěva omezena minimálním věkem, a to dovršením 10 let ke dni 2. 9. 2023.

Autor: Karel Geba (zdroj: TZ VUZ)

 

zpět na články

inzerce

nahoru