Otevřít menu
Doprava dnes
-

Zlešickými zatáčkami projedou řidiči bez omezení

Na začátku prosince byla dokončena oprava komunikace I/4 v rámci akce I/4 Zlešické zatáčky – Zlešice. Ukončením stavebních prací v řešeném úseku skončí i úplná uzavírka silnice I/4, která platila po celou dobu realizace stavby. Od 1. 12. 2021 tak bude silnice opět průjezdná bez omezení.

9:01 / 3. prosince 2021
Zlešickými zatáčkami projedou řidiči bez omezeníi

Foto: ŘSD

ilnice I/4 v řešeném úseku dlouhém zhruba dva kilometry už vykazovala řadu poruch jako například vyjeté koleje a plošný rozpad vozovky. Z toho důvodu bylo rozhodnuto o její opravě. Během stavebních prací došlo výměně konstrukčních vrstev vozovky a ke zpevnění svahu pod komunikací. Dále byly pročištěny příkopy a opraveny propustky na trase. Součástí opravy bylo také osazení obrubníků a jedné uliční vpusti v obci Zlešice.

Opravou komunikace pak došlo k obnovení protismykových vlastností vozovky a také k obnově rovnost krytu vozovky. Tím se zlepšila kvalita samotné komunikace a také bezpečnost a plynulost provozu na ní.

Opravu pro Ředitelství silnic a dálnic provedla společnost ZNAKON, a.s., která ve výběrovém řízení uspěla s cenou 32,9 mil. Kč bez DPH.

Autor: Jakub Cimburek (zdroj. ŘSD)

 

zpět na články

inzerce

nahoru