Otevřít menu
Doprava dnes
-

Znojmo letos vyznačí v ulicích 16 kilometrů tzv. cyklopiktokoridorů

Znojmo letos vyznačí v ulicích pět souvislých tras piktogramy pro průjezd cyklistů, vzniknou tedy tzv. cyklopiktokoridory. Celkem půjde o 16 kilometrů ulic, uvedla v tiskové zprávě mluvčí města Soňa Bystřická. Město za vyznačení zaplatí 129.000 korun. Jde o opatření, které chrání cyklisty ze všech nejméně, protože pro ně nevyčleňuje samostatný prostor, pouze upozorňuje ostatní účastníky provozu na možnost výskytu cyklistů.

14:33 / 25. března 2022
Znojmo letos vyznačí v ulicích 16 kilometrů tzv. cyklopiktokoridorůi

Foto: znojemsky.denik.cz

Podle Bystřické to budou pouze piktokoridory, protože v daných ulicích není možné vytvořit jiná opatření, například cyklopruhy, do nichž nesmí řidiči aut vjíždět a nesmí v nich auto odstavit. Hlavním důvodem je malá šířka ulic, v některých případech jde o ulice, které nepatří městu. "Pokud bude příznivé počasí, mělo by být značení hotové do konce května," řekla Bystřická.

Značení vychází z plánu rozvoje cyklodopravy, který má město od roku 2019. Připravené je tak, aby šlo o pět logických tras a byl zajištěný průjezd v potřebných směrech. Trasa s názvem Centrum zahrnuje ulice Do Lesek, Dělnická, K Sirotčinci, Jubilejní park, Jarošova, Palackého, Jana Palacha, Coufalova, Kuchařovická, Studentská, Rooseveltova, 17. listopadu, náměstí Republiky a Tovární. Další trasou je Sever se značením v ulicích Přímětická, Legionářská, Únanovská, Hlavní, Jevišovická, Na návsi a K Suchopádu. Trasa Jih povede ulicemi Loucká, Klášterní a Melkusova, trasa Východ ulicemi Průmyslová, Dobšická, Topolová a Znojemská a poslední trasou je Západ ulicemi Hradišťská a Mašovická.

Samostatné cyklostezky vedou spíše v okolí Znojma do oblíbených vinařských destinací a jsou využívané spíše pro turistiku než pro denní dojížďku.

Publikoval: Jakub Cimburek (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru