Otevřít menu
Doprava dnes
-

Zvýšená bezpečnost na silnicích o Velikonocích? Policisté zvýší kontroly!

Policisté budou o nadcházejících Velikonocích podobně jako v předchozích letech dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Při celostátní dopravně bezpečnostní akci se od čtvrtka do pondělí zaměří na frekventovaná místa a hlavní tahy.

20:17 / 13. dubna 2022
Zvýšená bezpečnost na silnicích o Velikonocích? Policisté zvýší kontroly!i

Foto: Ilustrační fotka policejní kontroly (zdroj: eurozpravy.cz).

Policisté budou hlídkovat i v turisticky významných oblastech a rizikových místech, kde se často porušují pravidla silničního provozu a stávají dopravní nehody. Budou kontrolovat dodržování předpisů, platnost dokladů či technický stav vozidel, informovala v tiskové zprávě mluvčí Policejního prezidia ČR Hana Rubášová.

„Dopravní policisté budou kontrolovat dodržování nejvyšší dovolené rychlosti, způsob jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů. Dále se policisté zaměří na kontrolu dokladů předepsaných k řízení a provozu motorového vozidla, technický stav vozidel či zda se řidiči během jízdy plně věnují řízení,“ uvedla policejní mluvčí.

Nepřeceňujte své síly a buďte předvídaví


Velikonoce jsou na českých silnicích jedním z rizikových období, kdy do auta sedají i sváteční řidiči a lidé vyrážejí často na dlouhé vzdálenosti. Přibývá také cyklistů a motocyklistů. Bývá více nehod než v jiné víkendy, často s tragickými následky. Policejní kontroly se pravidelně během Velikonoc zaměřují i na dodržování zákazu požívání alkoholu a návykových látek - rizikové bývá v tomto ohledu hlavně Velikonoční pondělí s tradiční pomlázkou. Loni a předloni byly jarní svátky na silnicích klidnější, protože kvůli pandemii koronaviru byl výrazně omezený volný pohyb lidí.

Policisté vyzývají motoristy ke zvýšené opatrnosti, vzájemné ohleduplnosti a toleranci. „Nepřeceňujte své síly a buďte předvídaví,“ apelovala dnes policie na řidiče. Upozornila také na to, že na letošní Velikonoce se má citelně ochladit, může sněžit a silnice mohou namrzat. Mnohým začíná velikonoční volno už ve čtvrtek, kdy mají děti velikonoční prázdniny. Následuje víkend prodloužený o sváteční Velký pátek a Velikonoční pondělí.
 

Publikoval: Bc. Filip Červinka (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru